Dezinformace v ČR šíří nejen tzv. alternativní weby jako Aeronet nebo třeba AC24, ale v ČR existují i projekty rádií a dokonce televize, ta již ale nevysílá. Za televizí stál pod přezdívkou Petr Richard Ortek a jmenovala se ČNTV. Ortek například rozšířil nesmysl o zákazu písmena Ř ze strany EU.

O nic méně bizarní je Svobodné rádio. To vzniklo odštěpení od jiného rádia pod názvem Svobodný vysílač CS. Toto rádio vzniklo na Slovensku a budeme se mu věnovat v některém z příštích článků. Zaměříme se však na Svobodné rádio. Do rádia jako host často dochází (1, 2, 3) například předseda SPD Tomio Okamura. SPD spolu s DSSS patří i k partnerům rádia. Alespoň podle jejich stránek. Do Svobodného rádia pravidelně docházel na rozhovory také například šéfredaktor Aeronetu, který vystupuje pod přezdívkou VK. Kromě toho jsou zde vysílány například konspirační úvahy o látce chemtrails a Vladimír Kapal zde například předčítal knihu od Henryho Makowa – Ilumináti. Henry Makow je aktivistou a antisemitou, který věří, že je svět ovládán Židovsko – satanisticko – kosmickými sílami, které řídí Rockefellerova nadace.

Právě Vladimír Kapal, spolu se Soňou Zikmundovou, stojí za tímto internetovým rádiem. Kromě vysílání rádia občas vyjíždí i na besedy jako 21.7.2017 ve Štětí. Zde Vladimír Kapal vymýval mozky lidem především v důchodovém věku. Vladimír Kapal kromě nesmyslů o chemtrails nebo o údajných Iluminátech rád vypráví o sobě. V záznamu z besedy například hned v úvodu (od času 8:19) tvrdí, že byl kooptován do Parlamentu. Hlasoval prý také proti rozdělení Československa. Prý údajně s JUDr. Klárou Samkovou. Zdá se, že Vladimír Kapal trpí bujnou fantazií a spíše, než besedovat s občany by měl navštívit odborníka z oblasti psychiatrie. Je totiž lehce dohledatelné, že Vladimír Kapal je jen zastupitelem v městě Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Nikdy nebyl poslancem ani Sněmovny lidu a ani Sněmovny národů.

O rozpadu Československa poslanci obou komor Parlamentu hlasovali na společné schůzi Federálního shromáždění 13. a 25. listopadu 1992. V té době již nebyla poslankyní a o rozpadu Československa tak nemohla hlasovat ani JUDr. Klára Samková, takže Kapal lhal i o ní. Klára Samková byla poslankyní Sněmovny lidu do 6. června 1992.

Napsal: Jan Cemper

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com